Fakültemizin Akademik Faaliyetleri 

Sempozyum - 5 Fakültemiz tarafından 22-23 Ekim 2020 tarihinde "İnsanın, İnancın ve Mekânın İnşâsı-II: Değerler Ve Kavramlar - Uluslararası ve Disiplinlerarası Ruh Sempozyumu" konulu sempozyum düzenlenecektir. Süreç devam etmektedir.

Sempozyum - 4 Fakültemiz tarafından 25-27 Ekim 2018 tarihinde "Troia'dan Çanakkale'ye İnsanın, İnancın ve Mekanın İnşası: Değerler ve Şehir" konulu sempozyum düzenlenmiştir.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dergisi Dergimizin ilk sayısı yayımlandı. Dergimizdeki bütün yazılara ve derginin tam metnine pdf formatında ulaşmak için tıklayınız.  

Sempozyum - 3 Türkiye'nin Avrupa Birliğine Girişinin Din Boyutu Fakültemiz tarafından, 17-19 Eylül 2001 tarihinde, Diyanet İşleri Başkanlığı ile birlikte "Türkiye'nin Avrupa Birliğine Girişinin Din Boyutu" konulu sempozyum düzenlenmiştir. Sempozyum kitabı, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanmıştır. (2003 - Ankara)  

Sempozyum - 2 Fakültemiz tarafından, 15-17Mayıs 2009 tarihinde "İnsan Hakları ve Din" konulu sempozyum düzenlenmiştir. Sempozyum kitabı, Üniversitemiz yayınları arasında çıkmıştır. (2010 - Çanakkale)

Sempozyum - 1          Fakültemiz tarafından 25-28 Mayıs 2006 tarihinde "Uluslararası Düşünce ve Sanatta Mevlânâ" konulu sempozyum düzenlenmiştir. Sempozyum kitabı, Rumî Yayınları arasında çıkmıştır. (Aralık 2006 - Konya)

Dilek ve Önerileriniz İçin RİMER
(Rektörlük İletişim Merkezi)